Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme (Mastopexy) ameliyatı nedir?

**Meme dikleştirme sarkan memeleri kaldırmak ve düzeltmek için kullanılan cerrahi bir prosedürdür. Genellikle meme büyütme estetiği ile aynı anda yapılması gerekebilir. Meme küçültme tipik olarak, çocuk doğduktan sonra hacim ve elastikiyetini kaybederek sarkan, gevşeyen memeleri dikleştirmek için yapılır. Ayrıca, areolanın boyutu da azaltılabilir. Prosedürün kapsamı, hangi değişikliklerin istendiğine ve uygunluğuna bağlıdır.

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Kesiler ile fazlalık kısımlar memeden alınır. Meme ucu, areola ve altta yatan meme dokusu üst pozisyona taşınır, meme ucu yer değiştirdikten sonra, meme başı yeniden şekillendirilir. Dikişler ile memenin altındaki ve meme ucu etrafındaki kesiler kapatılır. Ameliyatın kapsamına bağlı olarak, prosedür genellikle yaklaşık iki saat sürer.

Ameliyattan sonra ilaçla kolayca kontrol edilen ağrı bir veya iki gün içerisinde azalır. Birkaç hafta boyunca özel bir sütyen kullanmanız gerekir. Kesi çevresinde şişlik ve renk değişikliği genellikle birkaç gün içinde azalır. Yara iyileşmesi ameliyatın ikinci haftasında tamamlanır.

Meme ucunun dışarıya doğru çıkamadığı zaman ne yapılır?

Meme ucunun içeride olması görünümü nedeni ile kişinin ruhsal olarak etkilenmesine sebep olur, cinsel hayatını da bu noktada etkiler aynı zamanda emzirme döneminde birtakım yetersizliklere yol açar. Meme başı, cerrahi olarak dışarı çıkarılabildiği gibi çok çıkıntılı meme ucunu da küçültmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belki aradığın Aşağıda Olabilir.

Keşfedilecek Daha Fazla Bilgi

Young beautiful woman holding hand by her face while standing in front of camera

Yüz Estetiği

Doğuştan veya sonradan yüzünde fiziksel bozuklukların olması insana ne kadar rahatsızlık vermektedir. İnsanlar bazen yaşında getirdiği doku bozulmalarına bağlı olarak yüz bölgesinde sarkan derilerle karşılaşabilir.

Botoks hakkında bilinmesi gerekenler

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, estetik cerrahide botoks kullanımı hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. Botoks nedir? Botoks sinir-kas iletim siteminde proteinleri bağlayarak

Hastalarımdan gelen yorumlar 

Hastalarım neler yazmış ?

beni
instagramda bul ;)